7-8.05.2011 Подорож до серця України парку Софіївка

Початок: 7.05.2011
Закінчення: 8.05.2011
Місце: Подорож до серця України парку Софіївка
Адреса:
Предмет події: Кількість відвідувачів: 1

Меджибіж – Летичів – Вінниця – Немирів – Умань
Меджибіж

Меджибіж– стоїть на тому місці, де зливаються дві річки – Південний Буг та Бужок. Уперше згадується воно в Іпатіївському літопису під 1146-1148 роками.

Меджибіж – був добре укріпленою твердинею. Завойовники оволоділи ним аж 1255 року, після чого змусили мешканців знищити оборонні споруди міста. Як виявили дослідники останнім часом, тоді, мабуть, зруйновано земляні міські вали, а замок пошкоджений мало. Згодом йому, як і місту в цілому, довелося зазнати нищення і стати свідком запеклих боїв та численних лихоліть.

За довгу історію свого існування місто неодноразово було під володіннями різних держав, ставало епіцентром численних бойових дій та осад, що, звичайно, ж призводило часом до нищівних руйнувань його фортець та палаців.

Колись давно Меджибізька фортеця була цитаделлю, яку захищали земляні вали. Ядро цього форпосту давньоруських часів історики, що провадять вже скільки років розкопки на замковому подвір'ї, виявили на глибині 11 метрів.

Летичів.

Історично так склалося, що Летичівський ринок прісноводної риби чи не найбільший. Летичів не портове місто і тут рибу сітками не ловлять, тут риба привозна. Ринок за 3 км від райцентру Летичів на Хмельниччині існує з початку 90-х років.

Уманський парк "Софіївка"

Софіївка – національний дендрологічний парк, який є одним з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ — першої половини ХІХ ст.

Парк Софіївка – розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її янгола у травні 1802 року.

Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфології належала самій Софії. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, камінні гроти – все це можна побачити, відвідавши парк. Цей шедевр вражає відвідувачів своєю красою вже протягом 200 років.


Садиба Миколи Пирогова

З Вінницею пов’язано понад 20 останніх років життя вченого, основоположника польової хірургії, засновника Російського Червоного Хреста М.І.Пирогова, який свого часу врятував життя знаменитому італійцеві Джузеппе Гарібальді. В своїй садибі «Вишня» Микола Іванович лікував хворих, займався науковою роботою, громадською діяльністю. Похований видатний хірург в усипальниці на території садиби.

Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Музей, представлений взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:

– будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.

– музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.

– церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.

– меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

Немирівське городище – Великі Вали.

Головною та унікальною перлиною нашої країни є Немирівське городище або так звані «Великі Вали», розташоване на лівому березі Південного Бугу за 10 км від річки, біля с. Сажки, за 2 км від м. Немирова на схилі плато. Воно є одним з найбільших городищ на території України.. Від Немирівських валів віє статечністю, вічною мудрістю й такою сивою давниною, що тебе мимоволі посідають не менш сиві думки: «Яка ж сила стояла за тими людьми, котрі без досконалої техніки, чи ж навіть звичайних лопат, яких тоді ще зовсім не було, нагорнули ті вали? Скільки десятиліть тривала ця робота? І чи захистили ці «мури» своїх творців?».

Ось уже більш як чотири тисячоліття ті вали мовчазним тулубом лежать розпростертими по периметру на 5 км (по гребневі валу). Їх ширина в основі складає 32 метри; висота ще й досі становить близько 9 метрів, і лише можна собі уявити, скільки тієї висоти пішло в землю, осіло під невблаганним плином часу, так як за деякими даними первинна висота валів складала десь під 30 метрів. По верху валів були закопані у два ряди п’ятиметрові колоди заточені доверху.
Ця потужна замкнена огорожа розташована на обох берегах р. Мирки, яка ділить її на дві нерівних частини: більшу північну, висотну, яка займає 2/3 площі городища і меншу південну, пологу і болотисту. Ширина розривів валів становить від 10 до 60 метрів.


Поїздка відбудеться 7-8 травня. Виїзд зі Львова о 8.00 7.05.2011

Вартість поїздки: від 370грн. (проїзд, екскурсії, проживання в 2 місних номерах в готелі)
У вартість не входить входи в музеї.

Запис на екскурсію за телефонами: +380989209735 +380936231877 Оля
Ночівля в Вінниці.

mtourism.com.ua
 

 

На події були

Всі
Я був там