категорії: блоґ-запис

Карпатський трамвайчик та Скелі Довбуша

План туру:

Львів (виїзд о 8.00) – Вигода (Карпатський трамвайчик) – Бубнище (Скелі Довбуша) – Львів (повернення 22.00)

Вартість туру:   120,00 грн 


СКЕЛІ ДОВБУША

Скелі Довбуша знаходяться на межі Львівської та Івано-Франківської областей в районі села Бубнище Франківської області, та села Труханів Львівської області.

Легенди розповідають про золото, начебто заховане тут Олексою Довбушем, про печеру з великим каменем, що відсувається від заповітного слова, про стародавній скельний монастир і «руський шлях» у Європу. Кожен великий камінь ще в радянські часи отримав у скелелазів свою назву, часто російську. Броненосець або Парус (46 метрів — найвищий, якщо рахувати від підніжжя до вершини) справді подібний і на те, й на друге — тільки з різних боків. Про Відьму кажуть, що вона нагадує профіль розлюченої жінки. Якщо подивитись на Ляльку, то походження назви стає зрозумілим і без пояснень. Є троє Коней, дві скелі так званого Основного масиву, Тюльпан, Голець, Австрійка (там колись знайшли записку від спортсменів Австро-Угорщини), вже згадуваний Шуршун, Безіменка (вона ж — Бівачка) і ще декілька великих та малих кам’яних утворень. Уся ця скельна колекція знаходиться у розкішному лісі, де під ногами — або м’якенький мох, або художньо переплетені корені дерев. Скеля Одинець стоїть окремо від решти (звідси й походить назва) і є найвищою скелею заповідника, враховуючи висоту над рівнем моря.

Громади каміння створюють незвичайну акустику. Навіть не виникає бажання підспівувати, щоби не псувати дивне відчуття поєднання вічності й юності.

Власне тут ми і організовуємо пікнік для знайомства учасників нашої поїздки.

                                                                                                 КАРПАТСЬКИЙ ТРАМВАЙ

Колись у Карпатах вузькоколійних ліній було прокладено досить багато. І створювалися вони головним чином для руху товарних поїздів, що вивозили деревину. Пасажирських ділянок тоді ще практично не було. Мізунську лінію, маршрут, яким нині користуються туристи, запустив австрійський підприємець барон Леопольд Поппер фон Подгарі. Тоді ще ці казкові краї були майже недоторканими і зовсім необжитими. Барон переніс з Угорщини в Галичину головний офіс свого підприємства, яке спеціалізувалося на заготівлі, переробці і збуті деревини.

Окрім Леопольда Поппера, вузькі залізниці і лісопромисел із 1886 р. активно розбудовували брати барони Гредлі — у Сколівських Бескидах та графи Потоцькі — в Осмолоді. За 20 років підприємці проклали 3 вузькоколійки.

Перша світова війна змусила власників карпатських лісів повернутися до Австрії. Попперівська міні-імперія у Вигоді перейшла до акціонерного товариства «Сільвінія» з Великобританії. Фірма не тільки продовжила будувати лісопильні й вузькі залізниці, але й відкрила їх для туристів з великої Європи.

У 1920 р. в долині ріки Мізунька почала працювати 3-тя вузькоколійка. Ця мальовнича дорога довжиною 24 км вела до станції Соболь (сьогодні — Миндунок) і проходила через 5 великих мостів. До 1939 р. Вигодська гілка набрала довжини 65 км і «обросла» відпочинковою інфраструктурою.

Перші екіпажі, що ходили вузькоколійкою, були запряжені кіньми. І тільки пізніше живу тяглову силу замінили паровозами.

Сьогодні паровоз і два вагончики курсують вузькою залізницею від Вигоди до Горганів двічі на тиждень, перевозячи на роботу лісорубів. А поміж тим колією користуються й туристи. Саме з метою залучення даної вузькоколійки для перевезення туристів і було розроблено програму «Карпатський трамвай», започатковану в 2003 р. під час підготовки та проведення Міжнародного Бойківського фестивалю. Тут розроблені і діють маршрути по Мізунській колії і в 2004 р. відбулися пробні рейси.

Тож, «Карпатський трамвай» запрошує всіх бажаючих до прогулянки карпатськими стежками. До послуг туристів пропонуються як затишний вагон СВ – кабіна на три чверті зайнята м’якими комфортабельними кріслами, а одна чверть знаходиться у розпорядженні машиніста, так і вагон-кабріолет, в якому збереглася нижня частина та дах, а стінки на рівні вікон просто зрізані. Згодом планується приєднати до них вагон-кафе, VIP-вагон та 4 спальні вагони.

Детальніше про цікаву історію місць наших зупинок розкаже екскурсовод, а ми запрошуємо Вас насолоджуватися прекрасними краєвидами Карпат. Графік екскурсії: (http://greentrain.com.ua/karpatsij-tramvaj)

Дата: Субота 24.09.2011 Місце та час виїзду: м. Львів, просп. Чорновола, 7. Збір групи о 07:45, виїзд о 08:00.
У вартість входить:

проїзд комфортабельним автобусом єврокласу,
супровід гіда-екскурсовода,

Додатково оплачується:
харчування, вхідні квитки в музеях та парках.

Вартість вхідних квитків:
– проїзд вузькоколійкою Карпатським трамвайчиком 50грн
– заповідник «Скелі Довбуша»: – 4 грн. дорослі, 2 грн. студенти, діти.

Довідки і бронювання за телефоном: 098 920 97 35, 093 623 18 77 Оля

http://mtourism.com.ua/

http://mtourism.com.ua/