категорії: блоґ-запис

Грузія

теґи: 28.10-6.11, Пн-Нд

Казбекі – Монастирський комплекс Давид – Гареджі – Сігнагі – Телаві – Бодбе – Алаверді – Бочорма – Шуамта – Цинандалі – Напареулі – Кварелі – Гурджаані – Мцхета – Тбілісі

gavid_garedji2 cinandali2

Чому грузини такий великодушний і гостинний народ? ... Відповідь дуже проста. Відома грузинська гостинність бере початок ще в бронзовому віці, коли в Грузії почали виготовляти вино. Культура виноробства в країні стала невід'ємною частиною життя кожної родини і триває до тепер. Немає грузинської сім'ї з якої гість пішов би без кількох тостів, не випивши домашнього вина. 

План туру:

1 день:Львів (виїзд о 17.50 поїздом)

2 день: Маріуполь (виїзд 20.00) – Казбекі

3 день: Монастирський комплекс Давид – Гареджі – Сігнагі – Гурджаані

4 день: Телаві – Напареулі – Бодбе

5 день: Алаверді – Бочорма – Шуамта – Цинандалі – Кварелі

6 день: Мцхета – Тбілісі

7 день: Казбекі

8 день: Маріуполь (виїзд до Львова 11.00)

9 день: Львів (приїзд до Львова 14.00)

Вартість туру:300$

Монастирський комплекс Давид Гареджі
gavid_garedji2 gavid_garedji gavid_garedji3
Комплекс являє собою висічені в скелях близько 20 монастирів і охоплює території трьох районів Грузії –  Гардабанского, Сагареджійского і Сігнахского. Головним монастирем вважається лавра св. Давида, яка знаходиться на північному схилі гори, що розділяє Грузію і Азербайджан. Кордон проходить по вершині гори, яку грузинські  історики називають Удабно, за назвою одного з монастирів. Цей монастир знаходиться на азербайджанській території - на південному схилі гори. Крім них  на південному схилі гори розташовано більше 100 печер, які використовувалися  ченцями  в якості келій.  У багатьох церквах і трапезних монастирів  збереглися  фрески VIII-XIV ст. з портретами історичних осіб, у тому числі портрет цариці Тамари.

Телаві
Телаві – центр грузинського виноробства, яке, як відомо, зведено тут в культ. Телаві одне з найстаріших міст Грузії, воно відоме з I-II століть н. е... В історичному плані місто і його околиці становлять чималий інтерес. До наших днів дійшли багато важливих культурних пам'яток регіону: «Батоніс-ціхе»  - фортеця в центрі міста. храм Алаверді, монастир Ікалто, монастирський комплекс Шуамта, Іоанна Зедазенського, Некресі, культовий комплекс Бодбе.
Сігнагі
signagi3 signagi5 signagi4

Сігнагі – місто кохання, яке славиться своєю однойменною фортецею, що входить до списку найвідоміших великих фортець Грузії. Стіни Сігнахской фортеці чудесним чином вціліли, і сьогодні оточують стару частину міста, виходячи далеко за міські межі.

Бодбе Тут знаходиться загальнонаціональна грузинська святиня – монастирський і єпископський комплекс Святого Георгія, де покоїться прах рівноапостольної Ніно Каппадокійської – великої хрестительки Грузії – провісниці християнської епохи. 
За переказами, саме в Бодбе в 335 році померла Свята Ніно у віці 60 років, пройшовши через всю країну, зцілюючи хворих і звертаючи народ до істинного Бога.  В 1889 році тут був відкритий жіночий монастир Святої рівноапостольної Ніно, що діє до тепер. 

Алаверди Кафедральний собор Алаверди (в однойменному селищі) – один з найзнаменитіших середньовічних храмів Грузії. Він був споруджений на початку XI століття і є одним з найвищих споруд свого часу. Храм споруджений на місці маленької церкви Святого Георгія.
Цинандалі
Відомий центр виноробства, де розташоване однойменний родовий маєток князів Чавчавадзе. Садиба, нині Будинок-музей Чавчавадзе, де збереглися інтер'єри, меблі та особисті речі князів. Будинок-музей оточений розкішним парком з каплицею, в якій вінчалися Олександр Грибоєдов з княжною Ніною Чавчавадзе. У цьому ж парку Олександр Чавчавадзе в 1886 році заклав винні підвали, вирішивши тим самим поставити традиційне кустарне виробництво на промислову основу. Так був заснований найстаріший у Грузії винний завод. Для відвідування відкриті винні підвали з дегустацією, де зберігається 16 тисяч пляшок кінця XIX початку XX століть. 

Бочорма Головна фортеця Кахетії розташована на гірському схилі, на висоті 1000 м. над рівнем моря. З такої висоти вся прилегла місцевість на багато кілометрів була видна як на долоні. Таке ідеальне місце розташування зробило фортецю Бочорма в X столітті політичним центром стародавнього Кахетинського царства. 

Шуамта
Тут збереглися фрагменти монастирів Дзвелі-Шуамта і Ахалі Шуамта (дослівно  Стара Шуамта і Нова Шуамта). Ці два монастирі абсолютно відрізняються один від одного по архітектурі, і були створені в різний час.
Гурджаані
  Славиться унікальною пам'яткою середньовічного грузинського зодчества - церквою  Квелацмінда – єдиної в Грузії двухкупольной церквою. 

Кварелі
відвідування комплекса Гримі і Кварельської фортеці.     

Мцхета
Mhceta6 Mhceta Mhceta10 Культове і святе місце для кожного грузина – стародавня столиця Грузії Мцхета. Такої кількості святих і культових місць, як у Мцхеті, немає більше в усій Грузії. Тому це древнє місто називають «Другим Єрусалимом». Сюди принесла благу звістку свята Ніно Каппадокійської, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу – Хітон Господній. Цим же пояснюється статус Мцхета, як святого міста, куди стікаються християнські паломники і туристи зі всього світу. Головними об'єктами, що привертають туристів і паломників, є: один з найдревніших і шанованих храмів – собор Светіцховелі і старовинний мальовничий монастир Джварі. Це унікальні і вражаючі зразки релігійної архітектури середньовічного Кавказу.
Мцхета і околиці були оголошені архітектурно-історичним музеєм-заповідником, внесеним до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Тбілісі
TbilisiTbilisi2 Tbilisi3Все багатство пам'яток і визначних пам'яток Тбілісі ділять між собою дві частини міста. Це історичний центр «Старе місто» і проспект Руставелі. Історичний центр Тбілісі «Старе місто» знаходиться біля підніжжя гори Мтацмінда. Це дійсно сама древня частина міста, яка зберегла вузькі, мощені цеглою вулички, втікають то вгору, то вниз, на яких можна побачити руїни середньовічних споруд: фортеці Нарікала, храму Метехі (1278-1293 рр..), Старовинних храмів «Норашен», «Джваріс -мама »,« Бетлемі »,« Метехі », палац цариці Даріджан «Сачин ». Вік цих споруд налічує вже 3-4 століття. Майже всі будівлі в історичному центрі міста є історичні чи культурні пам'ятники. Центральна вулиця міста, названа на честь знаменитого поета Грузії – Шота Руставелі (з 1918 року). Руставелі – головна артерія міста, по якій тече життя міста. Будівництво проспекту почалося ще в XIX столітті при намісництві князя Воронцова.


Дата:
П’ятниця 28.10.2011 – Неділя 6.11.2011

У вартість входить:
проїзд мікроавтобусом єврокласу,
супровід гіда,
екскурсійне обслуговування в музеях,
проживання.

Додатково оплачується:
вхідні квитки в музеях
харчування
вартість дегустації
страхування на час подорожі
проїзд поїздом до Маріуполя і назал

Місце та час виїзду:
28.10.2011 м. Львів, вул. Чернівецька, 1. Виїзд групи о 17:45 з з/д вокзалу поїздом
29.10.2011 м. Маріуполь з/д вокзал. Виїзд групи 20:00.

Довідки і бронювання за телефоном: 098 920 97 35, 093 623 18 77 Оля

http://mtourism.com.ua/

http://mtourism.com.ua/